новини
2 300 студенти прекрачват за първи път прага на Русенския ун
2 300 студенти тази година за първи път прекрачват прага на Русенския университет „Ангел Кънчев”! Освен в красивия крайдунавски град младите хора ще имат възможност да се обучават и във филиалите на университета в Силистра и в Разград. След двете класирания все още има незаети места в някои инженерни специалности. За тях ще могат да се състезават кандидати, положили държавен зрелостен изпит през септември. Окончателните резултати от тазгодишната кампания ще бъдат оповестени през месец ноември.
Русенският университет „Ангел Кънчев” е единственото висше училище в Русенска, Разградска и Силистренска област. В него се обучават около 8 000 студенти в следните факултети:
След студентите има и чужденци, пристигнали от Турция, Русия, Румъния, Македония, за да завършат образованието си в престижното учебно заведение. Университетът е лидер сред висшите училища в България в академичния обмен на студенти по международни програми на Европейския съюз.
Все още няма коментари по темата.